czwartek, 29 marca 2018

Czy warto iść na studia?

Jestem na pierwszym roku studiów. Właśnie skończyła się zimowa sesja. Szczerze? Nie było łatwo, ale udało się. Widząc jak dużo na koniec semestru czeka na mnie zaliczeń, kolokwiów i egzaminów byłam przerażona i wiele razy chciałam zrezygnować - ludzie z którymi studiuje, doskonale wiedzą jak bardzo się bałam i jak często mówiłam, że już nie mogę. Akurat w czasie sesji wiele spraw zbiegło się w czasie, pojawiły się też małe problemy ze zdrowiem, a stres nie pomagał mi z wiecznie pojawiającym się pytaniem w głowie - czy dam sobie radę? Pewnie wątpliwości będą się jeszcze pojawiać i zapewne będę chciała zrezygnować jeszcze nie raz, ale teraz wiem, że nie można poddawać się bez walki. Bo jeśli czegoś chcemy, mamy wsparcie kochających osób i na czymś nam naprawdę zależy to - warto chwilę się pomęczyć i powalczyć.

Studiuję zarządzanie. Jak wybrałam ten kierunek? W zasadzie przez przypadek... Szukałam czegoś co będę mogła później połączyć z fotografią, blogiem albo social mediami albo czegoś co by mnie naprawdę zainteresowało i tak w sumie padło na zarządzanie. Co okazało się w pewnym stopniu "strzałem w dziesiątkę", bo naprawdę mnie to zaciekawiło i dało pewną wizję mojej przyszłości, ale może nie będę jej jeszcze zdradzać dopóki nie będę pewna tego co naprawdę chcę robić za kilka lat.

Pamiętajcie, nie tylko jeśli chodzi o studia, ale także o wszystkie życiowe plany, aby kierować się sercem! Wybierając studia, wybierajcie coś co możecie połączyć ze swoimi zainteresowaniami albo coś co jest Waszą pasją. A jeśli po pewnym czasie zwątpicie i stwierdzicie, że to nie to, to pamiętajcie, że zawsze możecie złożyć podanie na studia rok później na zupełnie inny kierunek. Pomimo ciężkiej harówki w sesji, studia to cudowny czas i chociaż to dopiero kilka miesięcy, to jestem pewna, że właśnie teraz w moim życiu tworzą się najpiękniejsze wspomnienia i przyjaźnie na całe życie.


7 komentarzy :

 1. Ciagle stoja przed tym dylematem , ale troche mi pomoglas! Przydatny post!
  http://nathalieehermaan.blogspot.com/2018/03/najbrzydsze-okulary-swiata.html Zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Studia są fajne. Czasem tęsknię i mam ochotę na coś się zapisać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zawsze chcialam studiowac filologie angielska, jednak od kiedy mieszkam w Holandii ten pomysl zupelnie zniknal z listy moich priorytetow... :) Powodzenia , a takze Wesolych Swiat !
  kikawww.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z tym co napisałaś. Ja właśnie nie poszłam na studia, bo jakoś w żadnych się nie widze a nie chcę studiować czegoś w męczarniach. Może jeszcze mi jakiś pomył przyjdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co prawda jeszcze mam troszeczkę czasu, ale już teraz zastanawiam się nad studiami..
  Piękne djęcia :)
  Pozdrawiam mój blog
  instagram

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jestem w drugiej klasie technikum i zastanawiam się czy iść na studia, ale chyba zrobię kursy a studia odpuszczę.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
  Nowy post-klik!

  OdpowiedzUsuń
 7. jasne, że warto! :) Ja też aktualnie jestem na studiach :)

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie są tutaj mile widziane, dlatego jeśli się takie pojawią, to zostaną usunięte.

Z całego serca dziękuję za to wejście
Tosia ♥

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka