środa, 19 października 2016

Ludzki wpływ na nasze życie

Mówi się, że jest się "kowalem własnego losu", czyli, my sami decydujemy o naszym życiu... Ale czy to jest prawda? Jak myślicie, czy ludzie mają wpływ na to jak wygląda nasze życie albo jak potoczą się nasze dalsze losy? To tylko my sami decydujemy jak wygląda nasze życie. Najważniejsze w relacjach z ludźmi jest to, aby nie dać się uzależnić od kogoś i nie dać mu zapanować nad naszym losem. Nie możemy być marionetkami, a życie sceną, którą odgrywamy, przecież to tylko my kierujemy sobą - a nie ktoś inny. Tworząc z kimś jakąś relację chyba najlepiej jest na początku określić sobie założenia w głowie, aby nie dać się w najgorszym przypadku zmanipulować. Oczywiście, że człowiek zmienia się np. gdy się zakocha, ale to są raczej pozytywne zmiany, które potrafią pokazać prawdziwą naturę tej osoby albo stan szczęścia w jakim obecnie się znajduję.Jasne, że nie da odciąć się od świata i unikać ludzi na każdym kroku, z resztą nikomu tego nie życzę, ale czasem dobrze rozejrzeć się wokół siebie i spojrzeć na ludzi jakimi się otaczamy. Czasem łatwo pogubić się w relacjach i nie wiedzieć potem, czy są dobre czy złe, jednak zawsze powinniśmy się kierować sercem i tym co tak naprawdę jest najważniejsze dla nas. A co jest najważniejsze? Kontakty, relacje, uczucia, powiązania itd.

Owszem ludzie mają ogromny wpływ na nasze życie, ale nie na całe, tylko na jednej z jego elementów. Potrafią nas wesprzeć, rozbawić, pocieszyć i są z nami, czy jest dobrze, czy źle - a to najważniejsze. Jaka jest moja rada? Nie bójmy się nowych nowych znajomości, bądźmy otwarci na poznawanie kolejnych osób i chętnie bierzmy udział w życiu społeczeństwa, pamiętając o tym co tak naprawdę jest dla nas ważne i na czym nam zależy.

7 komentarzy :

 1. aż trudno to skomentować tak dobrze to napisałaś. Podpisuję się pod tym rękami i nogami!;P

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą w 100%, często spotykam swoich dawnych znajomych i patrzę jak poszli na dno przez tzw. "złe towarzystwo" aż ciężko uwierzyć w to ;)
  http://my-natalias-place.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. nic dodać nic ująć, zgadzam się z tobą. A zdjęcia cudowne :)

  by-klaudiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam sie w 100%, piękna dziewczyna <3 xxx

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 5. Mądrze napisane!

  Zapraszam do mnie na nowy post! Zaobserwuj, jeśli Ci się spodoba! :)
  >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<  OdpowiedzUsuń
 6. Cudownie przygotowany wpis i niesamowite zdjęcia! <3
  W pełni się z Tobą zgadzam!

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecudny sweterek ♥ Masz bardzo ładne oczy :) Co do tekstu zdecydowanie się zgadzam. Ale niestety czasem czy chcemy czy nie są osoby, które wpływają na nas, choć one same nawet nie są tego świadome.

  isithonjana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie są tutaj mile widziane, dlatego jeśli się takie pojawią, to zostaną usunięte.

Z całego serca dziękuję za to wejście
Tosia ♥

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka