piątek, 14 sierpnia 2015

Mówimy - Stop Rasizmowi!

Rasizm - to poglądy o nierówności ludzi, wynikających z różnic między rasami.
Racism - the views of the inequality of  people, resulting from differences between the races.

To niewiarygodne jak wiele ludzi w naszym kraju, w tej niby tolerancyjnej Polsce jest prześladowanych z powodu koloru skóry! Kiedy mój nauczyciel angielskiego, który pochodzi z Nigerii powiedział mi jakie rzeczy spotykają go na co dzień: w autobusie, klubie, w sklepie albo na ulicy... Przeraziłam się i dlatego postanowiłam, że napiszę ten post.

It's unbelievable how many people in our country, in this kind of tolerant Poland is persecuted skin color! When my English teacher, who comes from Nigeria told me how things come together it every day: on the bus, the club, in the store or on the street ... I was terrified and so I decided I would write this post.
O co chodzi? Co to za różnica czy człowiek jest biały, czarny czy żółty? Każdy z nas jest taki sam, wszyscy mamy duszę i wolną wolę. Każdy z nas posiada jakąś pasję, jakieś ulubione danie, ulubiony kolor albo wykształcenie - pomimo tego każdy z nas jest taki sam. Owszem, różnią nas kolor skóry, włosów albo oczu, ale czy to od razu jest powód, aby obrażać drugiego człowieka? Skąd wiesz co ta osoba ma pod skóra? Może jest najmilszą i najbardziej opiekuńczą osobą na świecie?

What is going on? What's the difference whether a person is white, black or yellow? Each of us is the same, we all have a soul and free will. Each of us has some passion, some favorite food, favorite color or education - despite the fact each of us is the same. Yes, we are different color of skin, hair or eyes, but is it right away is reason to insult another human being? How do you know what this person is under the skin? Maybe it's the kindest and most caring person in the world?

Nie każdego tak jak Michaela Jacksona stać na operację plastyczną, która ma na celu zmianę koloru skóry. Z resztą po co się zmieniać? Może to właśnie my musimy zmienić to co mamy w głowach? Nastawienie do świata, do ludzi, do różnic między nami. Kiedy następnym razem zobaczysz kogoś kto różni się od Ciebie zatrzymaj się, zastanów i weź głęboki oddech i albo uśmiechnij się i po prostu potraktuj go jak każdą mijaną osobę albo po prostu ugryź się w język i daj mu spokojnie żyć.
Not everyone like Michael Jackson afford plastic surgery, which aims to change the color of your skin. With the rest of what to change? Maybe that's what we have to change what we have in our heads? Attitude to the world, to of people, to the differences between us. The next time you see someone who is different from you, stop, think and take a deep breath and either smile and just treat it like any passing person or just bite my tongue and let him live in freedom.
Zdjęcia: Alicja Pęcak

Facebook: http://www.facebook.com/sosnowskaphoto
Instagram: http://instagram.com/tosiuuula13 komentarzy :

 1. Dobrze przemyślany post ;)
  http://rubik514.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Podjelas sie tego tematu to juz wyzwanie. Madrze:)

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy z nas jest człowiekiem. Niezależnie od pochodzenia, koloru skóry powinniśmy siebie nawzajem szanować :)

  INNA MYŚL [blog] | KANAŁ NA YT

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post. Niestety światem rządzą stereotypy. Sama się o tym przekonałam w te wakacje, jak grupa ludzi może zmienić czyjś światopogląd na temat swojej społeczności. Jechałam autokarem, w którym pasażerowie czarnoskórzy zajmowali prawie wszystkie miejsca. Pomyślałam na początku, że "przecież to nic, dziwi mnie to, bo pierwszy raz mam do czynienia z tak dużą grupą osób o innym kolorze skóry". Niestety, większość tych osób przez większość czasu rozmawiała bardzo głośno, włączała muzykę na cały autobus, niejednokrotnie dostałam ręką w głowę. Totalny brak kultury. Wiele osób widząc takie zachowanie u jednych, przypisuje je całej reszcie i potem wynikają z tego przykre rzeczy dla tych, którzy żyją w zgodzie z wszystkimi i którzy najmniej zawinili :(

  http://meus-mundus.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Nienawidzę rasistów. Mój chłopak nie pochodzi z Polski i ciężko nie zauważyć tego że na ulicy większość ludzi po prostu się gapi... Nie nazwałabym tego w niektórych przypadkach po prostu patrzeniem:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze przemyślany post !


  http://rubik514.blogspot.com/2015/08/continuous-trips.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Dokładnie inny kolor skóry to nie powód żeby obrażać innego człowieka. Każdy powinien być równy!

  Zapraszam do mnie na nowy post
  http://weliveaswedreamaloneq.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze, że poruszyłaś ten temat!
  Bardzo ładne zdjęcia :)
  karheoii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. piękne zdjęcia :)
  eunikovakinga.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak chcesz pisać o Michaelu Jacksonie to wypadałoby coś na ten temat poczytać. MJ nie wybielil się bo chciał, tylko cierpiał na bielactwo (wystarczy poszukać zdjęć w google grafice bądź poczytac), a wiec jako osoba powszechnie znana nie chciał mieć plam, więc wybielil widoczne części ciała. Ale jednak tego błędu post jest genialny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie, to w poście nie jest napisane, że MJ bardzo chciał być biały, tylko że operacja miała na celu zmianę koloru skóry, co jest prawdą.

   Usuń
 11. Moje zdanie jest dokładnie takie jak Twoje. ♡ Nigdy nie zrozumiem tych ludzi, którzy nie akceptują innych. To okropne...

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się z Tobą całkowicie :)

  our-womenly-style.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Spam i obraźliwe komentarze nie są tutaj mile widziane, dlatego jeśli się takie pojawią, to zostaną usunięte.

Z całego serca dziękuję za to wejście
Tosia ♥

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka